INSTAGRAM

Instagram

8/18/2012

Problems with skin.


 by Duśka
Hej!
    Właściwie to u mnie nic ciekawego za tydzień wyjeżdżam do Augustowa. Jest to taka wycieczka można powiedzieć "szkolna". Ten wyjazd dotyczy Biebrzańskiego Parku Narodowego, poprzednio byłam w Słowińskim Parku Narodowym oraz Ojcowskim Parku Narodowym. Są również inne wyjazdy do teatrów, oper, filharmonii, oraz np.: były śladami Fryderyka Chopina czy Jana Kochanowskiego. Ogólnie super sprawa.

    Od jakiś dwóch dni zażywam Belisse anti-red do skóry naczynkowej. Działa również na wzmocnienie paznokci i poprawienie kondycji włosów.  Niestety taką cere posiadam. :(  Przez co postanowiłam przybliżyć ten temat osobom, które nie mają takich problemów z cerą.

 
Cerę naczynkową charakteryzują kruche, delikatne naczynka, które mają skłonność do pękania. Wówczas na twarzy pojawiają się nieestetyczne „pajączki”. Są one spowodowane małą wytrwałością naczyń włosowatych na ciśnienie krwi, pod którego wpływem rozszerzają się i pękają. Procesowi temu może towarzyszyć rumień – najpierw jako zjawisko tymczasowe, potem jako długotrwała zmiana. Skóra naczynkowa jest bardzo wrażliwa na środowisko wewnętrzne i zewnętrzne.
Nadwrażliwość, kruchość naczyń są jednym z czynników doprowadzających do powstania trądziku różowatego.
Zaczerwienienia pojawiają się głownie w okolicy nosa, policzków oraz brody. Na początku rumień ustępuje szybko (zazwyczaj po usunięciu szkodliwego bodźca) z czasem jednak utrwala się, aż w końcu przechodzi w stan przewlekły.
Rozszerzone naczynka mogą wystąpić przy prawie każdym typie cery. Jednak najbardziej narażona jest skóra cienka, delikatna i wrażliwa.


 Czynniki zewnętrzne:
- woda chlorowana, twarda
- kosmetyki zawierające w swym składzie kwasy AHA, alkohol, pieelingi ziarniste
- słońce, solarium, sauna, suszarki do włosów
- niekorzystne warunki atmosferyczne ( mróz, wiatr, wilgoć, słońce) lub wychodzenie z rozgrzanego mieszkania na mróz, lub odwrotnie
- gorące, długie kąpiele 

- intensywny wysiłek fizyczny
- gorące, ostre pokarmy i napoje, alkohol, mocna herbata i kawa, używki
- niektóre owoce i warzywa ( ostre warzywa typu papryka, rzodkiewka, i owoce cytrusowe)
- odmrożenia i odmroziny
- antykoncepcja hormonalna
- leki, maści

Czynniki wewnętrzne:
- menstruacja
- choroby układu pokarmowego: zaburzenia trawienia i uszkodzenia wątroby
- zaparcia
- nadciśnienie
- ciąża
- stres, emocje
- czynniki genetyczne

Pielęgnacja domowa

Skóra naczynkowa należy do cer wrażliwych, które wymagają szczególnie troskliwej pielęgnacji. Przede wszystkim należy wyeliminować wpływ szkodliwych czynników: unikać szybkich zmian temperatur (sauna, solarium), chronić ją przed oddziaływaniem atmosferycznym (mróz, wiatr, mocne słońce), ograniczyć spożywanie alkoholu oraz ostrych przypraw. Podczas jej pielęgnacji warto stosować specjalistyczne kosmetyki uszczelniające naczynka i łagodzące podrażnienia. 

(C)ściąga.pl

Tak w skrócie zostało to streszczone, ale i tak dużo tego wyszło. Może macie jakieś swoje pomysły na temat kolejnych postów ?
6 komentarzy:

 1. Dziękuje za komentarz na moim blogu:)zaraz zmienię adres Twojego w linkach.W sumie nie dziwie Ci się,że przeniosłaś bloga na blogspot,też czasem się nad tym zastanawiam...
  W Augustowie raczej nie byłam,a na szkolne wycieczki rzadko jeżdże;/ NN na lover-kiss.blog.onet.pl zapraszam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. to fajnie, że jedziesz na wycieczke, zazdroszczę i życze miłej zabawy :)!
  Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do siebie: have-always-hope.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuje za odwiedziny, z paznokciami gradientowymi jeszcze spróbuje, dziękuję za swietny pomysł.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja tam nie mam ,, pajączków '' mam zaczerwienioną cere ;c . Ale zakrywam to fluidem ; ** NN // QUIFF

  OdpowiedzUsuń