INSTAGRAM

Instagram

2/18/2016

Ferie, czyli... Nie mam co robić!

Cześć!
Sesja już dawno skończona. Nie mam poprawek, więc już drugi tydzień jestem w domu i odpoczywam. Zbieram siły na nadchodzący i równie ciężki semestr.
Wszystko fajnie i super, ale tak mi się nudzi... Praktycznie jestem codziennie w domu sama. Wszyscy poza domem. Dwa dni można posiedzieć i nic nie robić, lub grać, czy coś podobnego. Jednak dłużej tak się nie da... Stąd pomysł na post, taki bardziej na przyszłość i na teraz, bo nuda pojawia się wszędzie.

5 SPOSOBÓW NA... NUDĘ W FERIE

1. HOBBY


    Każdy z nas ma swoje pasje i zapewne wiele czasu im poświęca. Ferie to idealny czas na to by móc się cieszyć swoimi zainteresowaniami i nie przejmować się nauką, i bezgranicznie oddać się nim. W moim przypadku jest to śpiewanie, które przez studia troszkę spadło na drugi plan.


2. FOTOGRAFIA


Instagram

    Kto nie lubi zdjęć? Pewnie zdarzą się takie osoby, ale przy obecnym rozwoju social mediów wszyscy dodają ciągle zdjęcia na swoje profile. Idealnym tego przykładem jest Instagram. 
No nic. By zrobić małą sesje fajnym pomysłem jest poszukanie inspiracji w Google. Każdy kto tak robi zna {zrob-sesje} - blog gdzie zostały zebrane najróżniejsze warianty możliwych tematów sesji zdjęciowych.

Fotografia zajmuje dużo czasu i składa się kilka etapów na efekt końcowy zdjęć. 
 • wybór tematu zdjęć
 • znalezienie miejsca, gdzie można je wykonać
 • zebranie potrzebnych materiałów ; statyw lub druga osoba do pomocy z aparatem 
 • zrobione zdjęcia, jeśli ktoś chce można przerobić w swoim ulubionym programie graficznym 

3. SPACERY


    Spacery,łyżwy a gdy śnieg: sanki, narty. Najpopularniejsze formy spędzania wolnego czasu na dworze (polu - jak dla mnie). Małe wyjście na 2 godziny może być lekiem na nudę i tym bardziej może mieć pozytywne skutki zdrowotne. Ale i też ma wpływ na nasze samopoczucie, które jest bardzo ważne. 

4. "NERDZENIE"

(pixabay.com)

    Oh, ah. Czyli, Facebook. Instagram, Twitter i tak dalej. 
Zapierające dech w piersiach konwersacje ze znajomymi potrafią zająć wiele czasu, ale też nie tylko one. Wystarczy włączyć dowolny film lub kolejny odcinek ulubionego serialu. Przeglądać kolejne strony internetowe w poszukiwaniu interesujących artykułów, które mogą poszerzyć wiedzę, czytając naukowe teksty lub ciekawostki. 

5. SPRZĄTANIE


(pixabay.com)

    Tak... Brutalna, aczkolwiek najszczersza prawda. Jak już nie ma co się robić, sprzątanie jest czymś ostatecznym co każdy zacznie robić pod wpływem wszechogarniającej nudy. Przerobiłam to już wiele razy podczas swoich długich, prawie 5 miesięcznych wakacji po skończeniu LO.

***

Zapraszam do polubienia / subskrypcji :

1 komentarz:

 1. Wspaniałe pomysły, naprawdę :) Aby zabić nudę, wyjeżdżam wkrótce na obóz językowy. W skrócie, oddaje się swojemu hobby.

  Pozdrawiam ciepło,
  REDWHITNESS

  OdpowiedzUsuń